Cedi Osman kimdir ?

Bu yazımızda üstün oyun becerisi ile adından sıkça söz ettiren Cedi Osman'nın hayatına biraz yakından bakacağız. Eğer sizde hazırsanız, hadi başlayalım.

Cedi Osman Biyografisi !

NBA'in en iyi oyuncularından biri olan Cedi Osman, 8 Nisan 1995 tarihinde makedonya'ya bağlı Ohri'de dünyaya gözlerini açtı. Cleveland Cavaliers forması giyen Milli basketbolcunun babası Türk, annesi ise Boşnak'tır. Yıldız oyuncu, 1999 yılında ailesi ile birlikte Saraybosna'ya göç etti. Cedi Osman, henüz 6 yaşında iken KK Bosna kulübüne kayıt oldu. Oynadığı bir maçta, Anadolu Efes Scoutları tarafından keşfedildi ve böylece basketbol hayatı başlamış oldu. 13 Yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a getirilen Cedi Osman, 2007 yılında Anadolu Efes alt yapısında forma giyemeye başladı bile.

2011 yılında Pertevniyal takımı ile profesyonel kariyerine başlayan Cedi Osman, yine 2011 yılında Pertevniyal'in genç kadrolu takımı ile Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda şampiyonluk elde etti. Milli oyuncu, 2012-13 sezonunun son demlerinde Anadolu Efes ile 4+1 yıllık sözleşme imzaladı. Anadolu Efes forması ile ilk resmi maçına 4 Mayıs 2013 yılında çıktı. 18 Temmuz 2017 tarihinde NBA takımlarından biri olan Cleveland Cavaliers ile sözleşme imzaladı.

Milli basketbolcu, 2.04 boyu ile kısa forvet pozisyonunda görev alsa da gerek duyulduğu taktirde şutör, gard ve de uzun forvet pozisyonunda oynayabiliyor. 


Yorumlar

0 Yorumlar