Cristiano Ronaldo kimdir ?

Bu yazımızda futbol denince ilk akla gelen oyunculardan biri olan Cristiano Ronaldo'nun kim olduğuna kısaca bir bakacağız. Eğer sizde hazırsanız hadi başlayalım.

Cristiano Ronaldo kimdir  bilgiveri.com5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz'in Madeira şehrinde dünyaya gelen Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, 2009 yılından beridir dünyanın en iyi takımları arasında yer alan Real Madrid takımında yer alıyor. Henüz küçük yaşlarında futbol oynamaya başlayan Ronaldo'nun Hugo, Elma ve Liliana Caita adında biri erkek üç kardeşi vardır. Duygusal ve dinine bağlılığı ile dikkat çeken yıldız oyuncu, 8 yaşında futbol oynarken annesi tarafından futbola olan ilgisi fark edildi. Ronaldo 10 yaşında iken Nacional takımında yer aldı.

Gösterdiği üstün oyun performansı ile dikkatleri çeken futbolcu, Sporting Lizbon altyapısına üç günlüğüne deneme amaçlı gönderildi. Ancak deneme için gönderilen Ronaldo mükemmel performansı sayesinde söz konusu alt yapı ile imzaya gitti. Yavaş yavaş profesyonel kariyerine başlayan Ronaldo'nun kalp sorunları ortaya çıkmış ve doktorlar futbolu bırakması gerektiğini söylemişlerdir. Ancak yıldız oyuncu futbol aşkından vazgeçmemiştir. Sporting Lizbon, doktorlarının verdiği olumlu rapor ile futbol kariyerine kaldığı yerden devam etmiştir.

2002 yılından itibaren bir çok kulüp tarafından duyulan Ronaldo, çeşitli nedenlerden dolayı transfer edilmemiş. 2003 yılında Sportin Lizbon ile Manchester United, Estadio Jose Alvalade Stadı'nın açılışı için oynanan maçta üst düzey performans gösteren Ronaldo, 12,24 milyon sterlin karşılığında Manchester'a transfer olmuştur. Kısa hayat hikayemizin sonuna geldik. Geriye kalan bilgiler sizde. Hadi yorum yaparak eksik bilgileri doldurun bakalım.

Yorumlar

0 Yorumlar