Dünyanın en ünlü iki basketbol oyuncusu !

Önceki yazılarımızda zorluklar içinde büyümüş 3 basketbolcunun hayatına yakından bakmıştık. Bu yazımızda ise dünyaca ünlü iki basketbolcuyu inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Kevin Durant

Yukarıda gördüğünüz adamın adı Kevin Durant. 2.10 cm'den uzun boyu ile topu, kendi potasından rakip potaya kadar taşıyabilen bir skor makinesi. Kendisi son 2 sezon finallerinin en başarılı oyuncuları arasına girmeyi başardı. Durant, 1988 yılında Washington'da dünyaya geldi. Bir çok NBA oyuncusu gibi zor bir çocukluk dönemi yaşadı. Babasının onları terk etmesi üzerine annesi ile birlikte büyükannesinin yanına taşındı. Ancak annesinin aileye bakabilmek için çalışması gerekiyordu. Tam da bu nedenden dolayı Kevin Durant büyükannesi tarafından büyütüldü. Onca zorluğa rağmen dünyanın en ünlü ve başarılı basketbol oyuncuları listesinde ikinci numarada yer edindi.


LeBron James

Basketbol ile ilginiz olmasa bile adını duyduğunuza eminim. Kimden mi bahsediyoruz ? Tabii ki LeBron James'ten. Yıldız basketbol oyuncusu kamuoyunca dünyanın en iyi basketbol oyuncusu olarak kabul ediliyor. Zira NBA'in son 8 sezonunda Levron James'in formasını giydiği her takım finale kalıyor. Ligdeki üstün oyun kabiliyeti ile ün kazanan James, 30 Aralık 1984 yılında Akron, Ohio'da dünyaya geldi. Yoksul bir ailenin parçası olan yıldız isim, 9 yaşında basketbol ile tanışttı. 

Yorumlar

0 Yorumlar