Hayatı zorluklar içinde geçmiş 3 basketbolcu !

Bu günkü yazımızda hayatı boyunca zorluklar yaşamış ve zorluklara katlanarak NBA oyuncusu olmuş 3 yıldız basketbolcunun hayatlarına yakından bakacağız.

İşte hayatı boyunca zorluklar ile karşılaşmış basketbolcular !


1) Dwyane Wade

Bir süre önce Miami Heat tarafından emekliye ayrılan ünlü basketbolcu Dwyane Wade, hayat hikayesi ile göz dolduruyor. 17 Ocak 1982 yılında dünyaya gözlerini açan ünlü isim henüz çocuk iken annesi ve babasından ayrılmış. Tahmin edersiniz ki bu ayrılığın altında boşanma yatıyor. Başlarda annesi ile yaşayan Wade, oturduğu semtin tehlikelerinden kaçabilmek için babasının ve üvey annesinin yaşadığı Robins semtine yerleşiyor. Söylentilere göre Wade ile üvey annesinin arası epey açıkmış. Çoğu zaman sarhoş olan üvey annesinin, Wade'i aç bıraktığı ve şiddet uyguladığı söyleniyor. Lise hayatında problemli bir çocuk olan Wade, her ne kadar başarılı olsa da yalnızca 3 kolejden teklif alabildi. Çünkü Wade'in problemlerinin olduğu tek bakışta anlaşılıyordu. Zora hayatına rağmen Wade, NBA ve Miami Heat tarihinin en iyi oyuncuları listesine girmeyi başardı.


2) Derric Rose 

4 Ekim 1988 yılında Chicago'da dünyaya gelen Derric Rose, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip. Chicago'nun en tehlikeli ve suç oranının yüksek olduğu mahallelerden birinde oturan Rose, evlerinin yakınlarında bulunan basketbol sahasında 3 ağabeyi ile birlikte sürekli olarak basketbol oynadı. Rose'nin ağabeyleri kardeşlerinin basketbol konusundaki yeteneğinin farkındaydı ve tamda bunun için onu tüm tehlikelerden koruyorlardı. Hayatında baba figürü olmayan ünlü isim, lisede 25 numaralı formayı 1984 yılında gangsterler tarafından öldürülen basketbolcu Ben Wilson'un anısına giydi. Hayat zorluklarını aşan Derric Rose, tarihin en genç MVP'si oldu.


3) Amar'e Stoudemire

Günümüzde Maccabi Tel Aviv forması giyen Amar'e Stoudemire, NBA tarihinin en keyif verici basketbolcularından biridir. Henüz 12 yaşında iken kalp krizi sonucu babasını kaybeden ünlü isimin annesi de o dönemde hapisteydi. Amar'e Stoudemire'nin bazı günlerde sokakta yaşadığı biliniyor. 14 yaşında geldiğinde Burney Hayes isimli polis memuru ona sahip çıktı. Karşısına çıkan bir çok engeli aşan kahramanımız, NBA'nin en iyi oyuncuları listesindeki yerini aldı.

Yorumlar

0 Yorumlar