Mehmet Okur kimdir ?

Türk basketbolcu denilince akla ilk gelen isimlerden biri Mehmet Okur'dur. Peki Mehmet Okur kimdir ? Hadi bu sorunun cevabına sizler ile birlikte bakalım.

Mehmet Okur kimdir?  bilgiveri.comTürk basketbolunun unutulmaz, efsane isimlerinden biri olan Mehmet Okur, NBA'de gösterdiği oyun performansı ve beyefendi duruşu ile bir çok kişinin gönlünde taht kurmuştur. 1979 yılında Yalova'da dünyaya gözlerini açan milli basketbolcu Okur, henüz küçük yaşlarda basketbol oynamaya başlamış. Oyak ve Tofaş takımlarında yer aldıktan sonra Efes Pilsen'e transfer edilen Mehmet Okur, performansı ile adından söz ettirmeyi başarmış ve NBA'de oynamaya başlamıştır.

NBA katılmak için 1 sezon boyunca bekleyen Okur, 2002 yılında Detroit Pistons ile ilk NBA şampiyonluğunu kazanmıştır. 2004 yılında Utah Jazz takımına transfer edilen Milli basketbolcu, gösterdiği üst düzey oyun performansı ile 2007 yılında All-Star'ın kapılarını aralamıştır. Okur aynı zamanda bu denli büyük bir organizasyona katılan tek yerli sporcu olmuştur. Phoenix Suns takımının teknik kadrosunda yer alan Mehmet Okur, yaşadığı sakatlık yüzünden 32 yaşında basketbolu bırakmıştır.

Yorumlar

0 Yorumlar