Demo Kartuş Nedir?

 Bu yazımızda yazıcı alırken yazıcı özellikleri arasında gözümüze çarpan bir özellik olan demo kartuş özelliğini açıklayacağız.

Demo kartuş nedir? bilgiveri.com
Uyarı: Eğer alacağınız ürün demo kartuş ise aldıktan sonra kartuş almanız gerekecektir.

Demo Kartuş Nedir?

Kartuş tükendiğinde tekrar doldurulması mümkün olmayan kartuşlar'dır. Bu kartuşların normal kartuşlara göre çıktı sayısı oldukça azdır ve çabuk tükenir. Yani demo kartuşla alınan bir yazıcıya kartuşsuz da diyebiliriz çünkü hızlı şekilde tükenecek ve bizim yeni bir kartuş almamız gerekecek.


Demo kartuşları diğer kartuşlardan ayırmak görünüş itibariyle tamamen imkansızdır çünkü diğer kartuşlarla aynı görünüme sahiptir. Eğer yeni aldığınız bir kartuş çabuk tükendiyse onun demo kartuş olduğunu anlayabilirsiniz.

Demo kartuşlarda dolum yapmak tamamen masraflı bir şeydir çünkü dolum yapılsa bile hızlı şekilde kartuş tükenecek ve aynı performansı asla veremeyecektir.

Yazıcı alırken demo kartuş olma durumuna mutlaka dikkat edin çünkü kısa süre içersin de kartuş bitecek ve yeni kartuş almanız gerekecek. Piyasadaki yazıcılar arasında fiyat farkları bundan kaynaklanıyor.

Kartuş Fiyatları;

Eğer aldığınız ürün demo kartuşlu ise mecbur olarak kartuş almanız gerekecek peki dolum yapılabilen kartuş fiyatları ne kadardır?
Kartuş fiyatları aldığınız yazıcının markası (modeli)  ve kartuşun kalitesi ile birlikte değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak söylemek gerekirse kartuş fiyatları 100 TL - 250 TL gibi fiyatlar arasında değişiklik göstermekte.

Yorumlar

1 Yorumlar

  1. Evet arkadaşlar yazıcı alırken demo kartuş olayına mutlaka dikkat edin.

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)