Dropshipping Trendi Nedir ?

Dropshipping Trendi Nedir ?


Dropshipping Trendi

İnternet üzerinden para kazanabilmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yollardan bazıları pek bilinmemektedir. Bu nedenle de kimsenin denemediği yolları deneyerek, kısa bir süre içerisinde yüklü miktarda para kazanabilir ve zengin olabilirsiniz. Bu bağlamda büyük yatırımcıların kimsenin girmeye cesaret edemediği yollara girerek bugünkü zenginliklerine ulaştıklarını bilmek gerekir. Çok fazla bilinmeyen ancak güzel kazançlar elde edebileceğiniz yollardan birini dropshipping yöntemidir. Ülkemizde pek bilinmiyor olsa da yurt dışında bu yöntemi kullanarak kazanç sağlayanların oranı bir hayli fazladır. Zaman içerisinde bizde de önemli bir kazanç kapısı haline geleceğinden eminiz. Bu zamana kadar sistemin boşluklarından yararlanıp para kazanma olasılığınız ise bir hayli fazladır.

 

Dropshipping Nedir ?

Dropshipping trendi ABD üzerinden dünyaya yayılmış durumdadır. Stoksuz satış anlamını taşımaktadır. Burada amaç elektronik ticaret imkanını kullanacak olan KOBİ’lerin, küçük esnafların veya yeni girişimcilerin mallarını direkt olarak satabilmesini sağlamaktır. Bunun için ise mal tedarikçileriyle anlaşmaları gerekmektedir. Sonrasında ise müşterilerle internet adresi ve mobil uygulamalar aracılığıyla iletişime geçilmektedir. En sonunda ise satışlar yapılmakta ve ürün stoklanması durumuna hiç girilmeden alıcı-satıcı arasında işlem tamamlanmaktadır. Kısaca firma ile satıcı arasındaki aracı olarak tanımlanabilir.


Dropshipping’in avantajları ve dezavantajları

 

Aslında baktığınız zaman artılarının mı yoksa eksilerinin mi ağır bastığına karar vermek sizin elinizdedir. Sattığınız ürün neticesinde alacağınız kar-zarar reaksiyonlarına göre bunun etkili bir yöntem olup olmadığını görebilirsiniz. Ancak dropshipping seçeneğini deneyenlerin birçoğu sistemin artılarının daha ön planda olduğunu belirtmektedir. Her şeyden firmaların ürün satımı konusunda depo-depocu maliyetlerini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Özellikle ülkemiz bağlamında üretim ve satış maliyetleri konusunda ciddi bir sıkıntı olduğunu düşünecek olursak dropshipping yolunun olumlu etkisini daha net görmüş olacağız. Ayrıca ürün satıcıları illa ki tek bir ürün sağlayıcısına ihtiyaç duymamış olacaktır. Farklı tedarikçilerle iletişim halinde olup, onlardan ürün temin edip kendi sitesine koyarak farklı müşteri kitlelerine çok daha hızlı bir biçimde ulaşabilmektedir. Genel olarak faydalarını bu şekilde sayabiliriz. Bu sistemin belki de en büyük eksikliği tedarikçilerden dolayı kaynaklanabilmektedir. Çünkü ürün gönderimlerini ve tedariklerini genellikle bu aracılar sağlamaktadır. Bunlardan kaynaklı bir sorun yaşadığınız takdirde ise müşteriler direkt olarak sizi bu sorundan dolayı sorumlu tutabilmektedir. Buna hazırlıklı olmanız ve çalışacağınız tedarikçiyi çok iyi şekilde seçmeniz gerekmektedir. Bir de ürünlerinizi koyacağınız siteyi iyi şekilde dizayn etmekte ve Google reklamlarıyla destekleyerek arama motorunun üst kısımlarında görünmesini sağlamanız lazım gelmektedir. Kısa ve orta vadede dropshipping yöntemi ile ciddi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Bunun için eğitimler alabilir ve girişimlerinizi internet üzerinden e-ticaret yoluyla kazanca dönüştürebilirsiniz. Ancak sırf para kazanmak için sistemin incelikleri tam olarak öğrenilmeden denenmeye çalışılmamalıdır. Aksi halde maddi zararlar oluşabilmektedir. Her işte olduğu gibi detaylı bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

0 Yorumlar