Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

 

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır? bilgiveri.com

Bitcoin, günümüzde bir hayli popüler konuma gelerek yatırım yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına Bitcoin cüzdanı nasıl açılır? hakkında bazı bilgileri sizinle paylaşmak istedik. Öncelikle alternatif olarak bir çok Bitcoin sitesi bulunmaktadır. Bitcoin biriktirmek isteyen ve saklayıp ilerde kullanmak isteyenler için iyi bir yöntem olabileceğini düşünüyoruz. Bitcoin cüzdan hesabı açmak oldukça basit olup gerekli bilgileri verdikten sonra hesabınızı açabilirsiniz. Hesabı açan kullanıcılar  bitcoin cüzdanı oluşturarak başka bir Bitcoin kullanıcısına para birimlerini belirleyip size vereceği anahtar koduyla beraber istediğiniz zaman para gönderebilir ve çekebilirsiniz. Bu kodlar tek kullanımlık olup ikinci bir sefer kullanılamamaktadır.

Bitcoin cüzdanı oluşturmak isteyenler için sosyal medya hesabı açarken bir form doldurmanız kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. Lakin bir borsa yatırım aracı olarak kullanabileceğiniz bu araçların takip etmesi ve istediğiniz miktarları artı kazanç elde etmeniz için iyi bir bilgiye ve takibe ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bitcoin cüzdanı oluşturmak herkes için ilk adım olacağından çoğu kişinin aklına gelen güvenilirlik konusunu sizler için aydınlatmak isterim. Paribu, BtcTurk, Blockhain ve Binance gibi sitelerden ücretsiz üyelik açıp bu Bitcoin sitelerine bitcoin yükleyerek güvenli bir şekilde alım satım yapmanız mümkün. Yalnız şunu hatırlatmak isterim Bitcoin şirketleri ve sitelerinin hiç biri resmi olmayıp hiç bir devletin banka ve kuruluş bakımından bir bağlantısı bulunmamaktadır. Yani şirketin batması veya her hangi bir sorunda hiç bir hak devlet tarafından hak edilememektedir. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki hem avantaj hem dezavantaj olmak üzere devletler tarafından burada ki hesabınızın izi sürülemiyor buda şu demek oluyor ki devlet hesapta ki parayı göremez hiç bir şekilde takip edemez anlamına gelmektedir. Dezavantaj olarak görmemin sebebi ise yasal olmayan işlerin buradan yapılması para aktarımlarının buradan yapılmasındandır. 

Eğer sizde bir Bitcoin cüzdan hesabı oluşturmaya karar verdiyseniz yukarıda verdiğim sitelere form doldurarak anında açabilir yatırım işlemlerine başlayabilirsiniz. Daha öncede söylediğim düşük bir ihtimal de olsa hiç bir site garanti verilememektedir.

Bitcoin'i hırsızlardan sakınmak için en iyi yöntem olarak bilgisayar bağlantısı kesilmiş hiç bir bağlantıyla ilgisi bulunmayan bilgisayarlara yüklenebilen bitcoin cüzdan programlarıdır bu sayede daha güvenlikli bir şekilde koruma altına alabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlara kurabileceğiniz gibi çevrim içi cüzdanlar, mobil cüzdanlar, donanım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar üzerinden de saklama işlemi yapılabilir her birinin kullanımı kolay olması sizin için birer avantajdır. 

Donanım Bitcoin Cüzdanları

Donanım cüzdanları diğer cüzdanlara göre daha avantajlı olup size ait olan anahtarlarınız burada saklanır. Diğerlerine göre daha güvenli olduğunu düşündüğümüz cüzdanın özellikleri şöyle sıralanmaktadır;
  • Diğer cüzdanlara göre daha avantajlı olmasının sebebi hem çevrim içi işlem yapılabilir olup hem de sizin için özel üretilen anahtarlarınız çevrim dışı olarak saklanmaktadır. 
  • Birbirinden farklı bir çok kripto para birimini destekler.
  • Basit ve her ortamda işlem yapılabilmesine uygun olarak internet olan bi yerde bilgisayara bağlayarak belirlediğiniz pin kodu girilerek ulaşmanız mümkündür.
  • İşleminizin bitmesinden sonra, paranız çevrim dışı olarak saklanarak her türlü tehlikeye karşı kontrol altına alınmaktadır.

Yorumlar

0 Yorumlar